דרכים למניעת פציעות

📌 3 דרכים להימנע מפציעות

1️⃣ שיפור הטכניקה- רוב ממקרי הכאב בחדרי כושר/סטודיו, ובמיוחד אימונים בייתים בתקופה זו נבעו מטכניקה לא מתאימה. שימו לב שלא כתבתי “לא טובה”, אלא כתבתי “לא מתאימה”. רוב האנשים מחפשים בטכניקה את הטוב ואת הלא טוב המוחלטים, אבל יש טוב ולא טוב כלליים, ויש טוב ולא טוב ספציפיים לך. העיקרון המנחה כאן הוא התאמת (מציאת) טכניקה אינדיבידואלית- מסלול תנועה בו אתה מרגיש טבעי ונוח. השלב הראשון הוא תמיד הבנת העקרונות של הרמה כבדה נכונה, והשלב השני הוא התאמה אישית- “תפירת חליפה” של הטכניקה.

2️⃣ הסטים הקלים כחזרה גנרלית- הסטים הקלים הם לא רק חימום של השרירים ושל המפרקים, הם גם מהווים תרגול חשוב של הטכניקה לפני ביצוע הסטים הכבדים. לכן, עבודת השלבים, הטכניקה, הנוקשות, הריכוז והמנטליות- כולם צריכים להיות נוכחים בסטים הכבדים כמו גם בסטים הקלים.

3️⃣ בחירת תרגיל אחר, דומה ככל האפשר, אך כזה שאינו מעורר רגישות: היופי בעולם פיתוח הגוף וחדר הכושר הוא שיש לך מגוון עשיר של אפשרויות: הברך כואבת בסקוואט? עבור למנח מוט נמוך (Low Bar). עדיין כואבת? עבור למכרעים (לאנג’ים). עדיין כואבת? עבור ללחיצת רגליים במכונה או לתרגילים אחרים.
למתאמנים יש נטייה לחשוב שזה סוף העולם, שהם כבר לא יחזרו לתנועה הזאת או שזה מוריד מערכם. בפועל, ההפך הוא הנכון. היעדרות מהתנועה המכאיבה הרבה פעמים עוזרת לרקמה הרגישה להחלים, בעוד שהתנועות הדומות שומרות על כוח מסביב ובונות כוח ועמידות מחדש ברקמה הרגישה, מבלי להעלות את הרגישות שלה.

טיפים לשיפור הריצה
3 ניפוצי מיתוסים על סקוואטים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט
סגור

סל הקניות שלי

סגור

Wishlist

נצפה לאחרונה

Close

Great to see you here!

הסיסמה תישלח אלייך לאימייל.

אנחנו נשתמש בפרטים האישיים כדי להציע לך תמיכה בתהליך באתר זה, לנהל את הגישה לחשבון וכדי לבצע פעולות נוספות כפי שמפורט במדיניות פרטיות.

Already got an account?

סגור

Categories

דילוג לתוכן