איך עושים סקוואט בצורה נכונה?

📌 כידוע הסקוואט הוא תרגיל מורכב הכולל תנועה של כל מפרקי פלג הגוף התחתון – הירך, הברך והקרסול, ומערב קבוצות רבות של שרירים חשובים – החל משרירי העכוז, הירך הקדמית והאחורית ושרירי השוק.
העובדה שהוא מערב קבוצות שרירים ומפרקים רבות הופכת אותו למורכב מבחינה ביומכנית. חלק מהשרירים שמתכווצים בתרגיל פועלים על שני מפרקים במקביל, לכן ביצוע לא נכון עשוי לגרום לתנועה לא מבוקרת שעלולה להגדיל משמעותית את העומס על המפרקים. במקרים אלו עיקר העומס מופעל על מפרק הפיקה בקדמת הברך – שהוא המפרק הרגיש ביותר בפלג הגוף התחתון.

⚫ בגלל מורכבותו של התרגיל יש מתאמנים רבים שעושים את התרגיל בצורה שגויה מה שעלול לגרום לעומסים מיותרים על המפרקים ואף להוביל לפציעות. בשביל למנוע מצבים שכאלה הבאנו לכם מספר דגשים איך לעשות סקוואט בצורה נכונה על מנת למנוע מצבים של פציעות לא רצויות.

🔴 עמידת המוצא בסקוואט–מיקום הרגליים יהיה בפיסוק גדול במעט מרוחב הכתפיים. את אצבעות הרגליים יש להטות בערך 45 מעלות החוצה.

🔴 זווית הראש בסקוואט – תהיה במנח נייטרלי של הצוואר. אני ממליץ להסתכל קדימה ולהתמקד בנקודה אחת לכל אורך התרגיל.

🔴 תחילת התנועה תתבצע ע”י הוצאת האגן כלפי חוץ וכיפוף הברכיים עד שהחלק העליון של הברך עובר את מפרק הירך- כלומר, עד הרגע שבו הישבן “שובר” את המקביל לקרקע. זה נקרא סקוואט מלא – או סקוואט שובר מקביל (Deep Squat).

🔴 בכל שלב הירידה – יש לדאוג שהגב יהיה זקוף, לשמור על בית החזה מורם, ולדאוג שמרכז הכובד יהיה על העקבים.

🔴 ברגע שהגעתם למטה, תעלו בחזרה למעלה בעזרת דחיפת הישבן מעלה ודחיפת הברכיים החוצה-  עד לעמידת המוצא.

יש לציין כי מתאמנים מסוימים לא מצליחים לבצע סקוואט מלא עקב רמת גמישות נמוכה (בעיקר בשרירי הירך האחורי ומפרק הקרסול) ולכן יש צורך בביצוע תרגילי גמישות משלימים על מנת לשפר את טווחי התנועה וטכניקת ביצוע התרגיל.

⚠️ שימו לב לדגשים שהבאנו לכם/לכן כאן ועקבו אחריהם בעת ביצוע התרגיל על מנת לבחון את עצמכם/עצמכן שהביצוע של התרגיל נכון!
⛔ ואל תהיו כמו רבים שמתעצלים ומוותרים על הסקוואט בגלל המורכבות שלו!

הידעת? (קפיצה בחבל)
יתרונות הפעילות הגופנית!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט
סגור

סל הקניות שלי

סגור

Wishlist

נצפה לאחרונה

Close

Great to see you here!

הסיסמה תישלח אלייך לאימייל.

אנחנו נשתמש בפרטים האישיים כדי להציע לך תמיכה בתהליך באתר זה, לנהל את הגישה לחשבון וכדי לבצע פעולות נוספות כפי שמפורט במדיניות פרטיות.

Already got an account?

סגור

Categories

דילוג לתוכן