יתרונות המשקולות החופשיות!

📌 מתאמנים רבים חוששים מאימון המשקולות החופשיות בגלל חוסר ניסיון ובגלל בשל חשש מפציעות.
💪🏽 מה שמפסידים המתאמנים והמתאמנות הללו הם שלל של יתרונות שיש במשקולות החופשיות.

🤓 הבאנו לפניכם/לפניכן מספר יתרונות של המשקולות החופשיות שאולי יאירו ניצוץ באימונים שלכם/שלכן!

✔ טווח התנועה- מתאמנים מנוסים ינצלו את טווח התנועה של המשקולות החופשיות לגמישות המפרקים ולהארכת השרירים.
✔ עבודה פונקציונאלית- כאשר אנו עובדים עם מכונה אין הדבר מהווה חיקוי של תנועה אמיתית מחיי היומיום. בעבודה עם משקולות חופשיות ניתן לחקות תנועות אשר אנו מבצעים כל יום שכן אין מגבלה.
✔ מגוון התנועות- התנועות והזוויות אליהן ניתן להגיע באמצעות המשקולות החופשיות הן בלתי נגמרות שכן אין מדובר במכונה אשר מבצעת תנועה לקבוצת שרירים ספציפיים.
✔ ירידה במשקל- במשקולות חופשיות יש מעורבות גדולה יותר של שרירים וגיוס גדול יותר של יחידות מוטוריות כך שהשריפה הקלורית גבוהה יותר.
✔ התאמה אישית- בעבודה חופשית אנו לומדים להכיר את הגוף שלנו הרבה יותר טוב ויכולים לדעת בדיוק אילו תנועות הוא מסוגל לבצע עבור כל שריר ומה מרווח התנועה שלו. כך ניתן לבצע תרגיל תוך כדי התחשבות במגבלות המתאמן ולהתאים לו תרגיל באופן יצירתי יותר. דוגמא לכך היא עבודה על כוח מתפרץ עבור ספורטאים מקצוענים, אשר עבודה עם משקולות חופשיות היא האימון הטוב ביותר עבורם.
✔ שיפור היציבה- בתרגילי משקולות חופשיות ניתן לעבוד באופן ממוקד על ליקויי יציבה כגון גב כפוף, כתפיים שמוטות, חזה מובלט, קשת גבית וכו’. הדבר נובע מעבודה גדולה יותר של השרירים המייצבים כגון זוקפי גב ובטן, מה שלא קורה במכונה אשר עושה זאת עבורינו.
✔ זול יותר- עלות משקולות חופשיות זול בהרבה מעלות ותחזוקה של מכונות שבהן גם הבלאי גבוה יותר בהרבה.

⚫ כל אלה הם רק חלק מן היתרונות של המשקולות החופשיות וניתן למצוא עוד יתרונות רבים למשקולות החופשיות.

🔴 לסיום הבחירה בסוג האימון צריכה להיות מותאמת למטרות המתאמן ולרמתו. ככל שנהיה מנוסים יותר ומקצועיים יותר, נראה שנעדיף את אימון המשקולות החופשיות על שלל יתרונותיו.

יתרונות הפעילות הגופנית!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט
סגור

סל הקניות שלי

סגור

Wishlist

נצפה לאחרונה

Close

Great to see you here!

הסיסמה תישלח אלייך לאימייל.

אנחנו נשתמש בפרטים האישיים כדי להציע לך תמיכה בתהליך באתר זה, לנהל את הגישה לחשבון וכדי לבצע פעולות נוספות כפי שמפורט במדיניות פרטיות.

Already got an account?

סגור

Categories

דילוג לתוכן